To je vid grupne terapijske metode gde se deca približno istog uzrasta, uz dva edukovana voditelja dečije psihodrame igraju i na taj način ulaze u jedan drugačiji svet gde je sve moguće. Kroz ovu igru deca izražavaju vlastite teškoće i isprobavajući različite uloge spontano
nalaze rešenja za svoje aktuelne potrebe.
Ovaj vid terapije pomaže deci koja teško sklapaju kontakte sa odraslima i drugom decom, koja imaju različite strahove i poteškoće prilikom prilagođavanja na vršnjačku grupu, koja imaju poremećaje ponašanja, hiperaktivnost, agresivnost, anksioznost i druge poremećaje učenja i ponašanja. Deca kroz ovaj vid terapije gde je dominantna igra kao osnovna dečija potreba, jačaju samopoštovanje, razvijaju socijalne veštine i pospešuju svoj rast i razvoj.
Kako izgledaju susreti?
Svaki susret počinje prijemom dece, nakon čega sledi uvodna faza kada se deca preko osmišljenih aktivnosti prilagođavaju radu u grupi. Razgovori sa voditeljima psihodrame, igra sa ginjol lutkama, pravljenje i bojenje maski, stvaranje priča, igre sa različitim muzičkim instrumentima neki su od načina kako se animiraju sadržaji koji su za decu svesno neprihvatljivi i verbalno nepojmljivi, ali se kroz igru mogu prikazati, a kostimiranjem odigrati. Ono što je važno je da deca sama biraju i prihvataju uloge, čak i voditeljima dodeljuju uloge.
Susreti su jednom nedeljno po 60 minuta.